BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Produktui svarbus geras įpakavimas

Norint, kad vartotojas gautų kokybišką produktą, svarbi yra ne tik jo gamyba, bet ir įpakavimas. Teisingai įpakuotas produktas išlaiko savo savybes. Pakuotė apsaugo produktą nuo sugedimo, smūgių ir aplinkos žalingų poveikių. Apsaugą lemia medžiaga, į kurią produktas įpakuotas. Pakuotės būna iš šių medžiagų: lakštinio aliuminio, alavo, lakštinio plieno, medienos, kartono, popieriaus, plastmasės. Naudojamos plasti kinės plėvelės, įvairūs maišai ir maišeliai.

Į alavines skardines pakuojami gėrimai. Šis pakavimo būdas jau išeina iš mados, nes jį vis dažniau pakeičia kartoninės ar plastikinės pakuotės. Lakštinio plieno pakuotės skiriamos tik statinėms, Skysčiams pakuoti tinka stiklas, kuris dabar keičia plastiką, nes neišskiria toksinių medžiagų. Vienintelė jo bloga savybė - dužimas.
Iš mados neišeina mediena, nes dėžės iš medžio gerai apsaugo produktus. Norint, kad stiklas pakuotėje nesudužtų, reikia, kad jis nejudėtų, todėl į pakuotę tenka dėti dar ir kitokių medžiagų. Blogiausia medinės pakuotės savybė ta, kad medienoje gali įsiveisti bakterijos, todėl į tolimus kraštus siunčiama pakuotė turi būti apdorota chemikalais. Drėgmei atsparios yra pakuotės iš kartono.Miltelių pavidalo medžiagos pakuojamos į popierines pakuotes, nes popierius neleidžia joms dulkėti. Iš impregnuoto popieriaus gaminami maišai, kurie būna atsparūs aplinkos poveikiams, ypač tuomet, kai jie pagaminti iš kelių popieriaus sluoksnių.

Plastmasinės pakuotės iš įvairių plastmasės rūšių naudojamos skirtingų produktų pakavimui. Elektronikos gaminiams pakuoti naudojamos polistireno putos, į granuliuotos formos plastmasę pakuojami įvairūs gaminiai. Produktus gerai apsaugo išsitempianti ir susitraukianti plastikinė plėvelė, tad juos transportuojant nesibaiminama klimato pokyčių.

Plastikiniai maišeliai jau tapo mūsų kasdienybe. Pigūs maišeliai yra gaminami iš lieto plastiko ir ne visada išlaiko savo formą, nors ir lengviau praleidžia orą, todėl gamintojai siūlo presuotas lengvas atsparias drėgmei plėveles.

Pakavimui naudojami ir įvairūs didmaišiai bei maišai. Trąšoms, grūdams, kitoms žemės ūkio paskirties prekėms naudojami didmaišiai. Pagal didmaišių kiekį ūkininkai apskaičiuoja atlyginimą darbininkams, surenkant obuolius ar kitus vaisius. Jie gaminami iš polipropileno ir polietileno. Į tinklinius maišus paprastai pakuojamos daržovės. Taip supakuotos jos nesupūna, nes šie maišai praleidžia orą. Populiarūs polipropleno maišai su polietileno pamušalu.

Ieškant galimybių geresniam pakavimui vis dažniau naudojamos kombinuotos pakavimo medžiagos. Maisto produktų pakuotėms vienu metu naudojamas popierius, plastikas ir aliuminis. Kai kurioms pieno pakuotėms naudojamas kartonas ir polietilenas, Kartonas būna tik pagrindas, o išorinis polietileno sluoksnis sustabdo bakterijų patekimą į produktą. Jei norima, kad pienas ilgai negestų, tarp viduje esančio polietileno ir kartono įterpiamas aliuminis. Spausdinant etiketes ant pakuočių produktas taip pat gali būti pažeidžiamas. Ant dešrų ir daržovių apvalkalų spaudžiami skirtingų medžiagų spaudai. Vaisių ir daržovių etiketės turi būti pakankamai tvirtos, todėl jos būna iš polipropileno arba iš jautraus šilumai popieriaus laminato.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą